E-księgowość jako rozwiązanie dla firm

księgowość online

E-księgowość to rozwiązanie, które zdobywa obecnie coraz większe zainteresowanie. Stanowi idealne połączenie między samodzielnym zarządzaniem kwestiami księgowymi w firmie, a profesjonalnym wsparciem biura rachunkowego.

Na czym właściwie polega e-księgowość?

Decydując się na e-księgowość dla firm, przedsiębiorca korzysta ze specjalnego programu elektronicznego, w którym zakłada swoje indywidualne konto. W ten sposób zawsze i wszędzie może mieć dostęp do swoich danych i dokumentów. Korzystanie z programu jest maksymalnie proste, intuicyjne i pozwala zarządzać wszystkimi kwestiami związanymi z księgowością w firmie. Tak naprawdę potrzeba tylko podstawowej wiedzy z zakresu księgowości, a oprogramowanie samo zadba o prawidłową weryfikację dokumentacji. Przesłane dokumenty trafiają do biura rachunkowego, które dokonuje księgowań, wyliczeń podatków i sporządzania deklaracji urzędowych.

Księgowość online umożliwia dostęp do dokumentacji firmowej zawsze, gdy zaistnieje taka potrzeba, a proces przekazywania dokumentów odbywa się elektronicznie, podobnie jak wiele innych standardowych czynności typowych dla księgowości tradycyjnej. Nie musisz więc regularnie jeździć z całą dokumentacją lub przesyłać jej pocztą albo kurierem. Jednocześnie zawsze można skorzystać z profesjonalnego doradztwa księgowo-prawnego zapewnianego przez biuro rachunkowe.

To jeszcze nie wszystkie zalety e-księgowości. Oprócz tego przedsiębiorca zyskuje możliwość wystawiania faktur z każdego miejsca na świecie, jeśli tylko ma dostęp do internetu. Wszelkie informacje o kwotach zobowiązań podatkowych i ZUS dostępne są na indywidualnym koncie internetowym.

Dla kogo e-księgowość?

E-księgowość to doskonałe rozwiązanie dla jednoosobowych mikro- i małych przedsiębiorstw, które prowadzą działalność na zasadach ogólnych lub w formie ryczałtu. Jest to usługa dedykowana także osobom będącym czynnymi podatnikami VAT i VAT-UE. Obecnie jest to jedna z najwygodniejszych sposobów współpracy między przedsiębiorcami a biurem rachunkowym.