Credo

Zawierzyć Bogu przez Maryję

Obraz przedstawiający Maryje trzymająca na ręku dzieciątko i całującą je w policzek

Credo jako wyznanie tego w co wierzymy. A wierzymy, że wszystko w naszym życiu winno mieć oparcie w Bogu. Każdą dziedzinę naszego życia powinniśmy mu z zaufaniem oddawać. Nie mogło być więc też inaczej z tak istotną dziedziną dla każdego człowieka jak praca i życie zawodowe. Więc i nasze życie zawodowe zwierzyliśmy Jezusowi poprzez naszą ukochaną mamę Maryję oddając się jej opiece Aktem zawierzenia firmy, który zawisł w naszej siedzibie.

Akt zawierzenia

Credo zobrazowane jako zdjęcie zawieszonego na ścianie Aktu zawierzenia firmy Epsilon Księgowość i Inwestycje Jezusowi przez Maryję. Akt oprawione jest w złota ramkę.

Credo – Patron

Epsilon K&I ma też swojego patrona na którego obraliśmy Św. Józefa – patrona i opiekuna ludzi pracy. W naszej siedzibie spogląda na nas jego wizerunek przypominjący nam, że ciężka uczciwa i rzetelna praca jest również drogą do świętości. Pracowitość zaś to cnota, którą warto jest pielęgnować.

Obraz przedstawiający św. Józefa, patrona Epsilon K&I wpierającego wizualnie nasze credo. Wizerunek św. Józefa w latach młodzieńczych. W lewej ręce trzyma laskę zwieńczoną lilią, a w prawej młotek i drewniane dłuto.

Obraz powstał w pracowni Braci Kruczek, słynnych księży salezjanów, których prace można oglądać w wielu salezjańskich świątyniach w kraju i za granicą. W Krakowie Bracia Kruczkowie zdobyli sporą popularność serią popiersi narodowych bohaterów i znaczących dla historii Polski postaci, które można oglądać w parku Jordana. Ale ich prace można odszukać w Hiszpanii, Ukrainie, czy we Włoszech, a nawet nawet w Wenezueli.

Cerdo w praktyce

Co oznacza nasze Credo w praktyce? Między innymi to, iż w naszych działaniach i pracy kierujemy się przede wszystkim uczciwością i rzetelnością. Zawsze staramy się dostrzegać potrzeby innych i odnosić się do każdego z szacunkiem. Chcemy, aby pokora był cechą, którą kierujemy się na co dzień. Nie zapominamy też o tolerancji i zrozumieniu tych którzy mają poglądy odmienne od naszych.