Pomoc w dziedzinie prawa gospodarczego. Kiedy warto z niej skorzystać?

Pomoc w dziedzinie prawa gospodarczego

Każdy, kto prowadzi własną działalność wie, na jak wiele elementów trzeba zwracać uwagę. W większości przypadków sukces okupiony jest niemałym wysiłkiem i zaangażowaniem. Jednym z głównych czynników, który często sprawia najwięcej problemów, jest znajomość aktualnych przepisów prawnych. Co zrobić w sytuacji, gdy nie czujemy się na siłach, by samodzielnie załatwić jakąś sprawę? Warto wtedy skorzystać z profesjonalnej pomocy w zakresie prawa gospodarczego.  

Prawo gospodarcze – czym jest?

Prawo gospodarcze to zbiór norm, które z jednej strony dotyczą ogólnie pojętego funkcjonowania gospodarki państwa, a z drugiej – stosunków gospodarczych między osobami fizycznymi i prawnymi. W praktyce jest to szeroki zakres informacji, które zmieniają się wraz z wejściem w życie każdej nowej ustawy. Główne terminy, które się z nim łączą to przedsiębiorca, konsument, czy działalność gospodarcza.

Prawo gospodarcze można podzielić na dwie główne dziedziny: prawo gospodarcze publiczne i prawo gospodarcze prywatne. Na szczególną uwagę zasługuje druga grupa, która związana jest z regulacjami pomiędzy przedsiębiorcami lub między przedsiębiorcami a konsumentami. 

Profesjonalna pomoc

Każdy, kto prowadzi firmę, wie, jak wiele wysiłku wymaga pozostawanie na bieżąco z aktualnymi normami prawnymi. Jest tak nawet wtedy, gdy dotyczy nas kwestia jednoosobowej działalności gospodarczej. Oczywiste jest jednak, że nieznajomość prawa szkodzi i że nasza niewiedza nie zwalnia od odpowiedzialności. Biorąc to pod uwagę, warto pamiętać, by w każdej niejasnej sytuacji skorzystać z profesjonalnej pomocy z zakresu prawa gospodarczego.  

Co może ona obejmować? Przede wszystkim najbardziej problematyczne kwestie, takie jak podwyższanie i obniżanie kapitału zakładowego spółek, obsługa transakcji sprzedaży udziałów spółki, umarzanie udziałów, czy przygotowywanie umów. Takie wsparcie przyda się niezależnie od tego, ile lat funkcjonujemy na rynku. 

Główne dziedziny

Prawo gospodarcze to rozległa dziedzina. Do niektórych jej aspektów należy: opiniowanie i tworzenie różnego rodzaju umów, w tym umowy sprzedaży, umowy deweloperskiej, umowy zlecenia, umowy najmu, umowy dzierżawy, umowy leasingu, umowy zastawu, czy umowy depozytu; zabezpieczanie wykonania umowy; tworzenie regulaminów; tworzenie wzorów dokumentów. Pomoc potrzebna jest także w przypadku przygotowywania, analizy i negocjacji umów handlowych, opiniowania projektów umów pochodzących od kontrahentów, opiniowania treści ofert, uczestnictwa w negocjacjach handlowych i rozmowach biznesowych, proponowania i negocjowania różnych form zabezpieczenia spłaty należności.

Specjalistyczna pomoc przyda się w czasie tworzenia i przekształcania spółek, przeprowadzania restrukturyzacji firmy, a także obsługi procesu likwidacji i upadłości przedsiębiorstw. Ogromne znaczenie ma również doradztwo w zakresie skutecznej windykacji należności, zabezpieczeń wierzytelności i obrotu nimi, opiniowanie i konstruowanie umów, aneksów do umów, tworzenie regulaminów sklepów internetowych, tworzenie umów o zachowanie poufności, czy pomoc w tworzeniu i wdrażaniu polityki prywatności w przedsiębiorstwach. Inne elementy to: wydawanie opinii prawnych, konstruowanie pism procesowych, udzielanie pomocy prawnej z zakresu tworzenia spółek handlowych i ich rejestracji przed sądem rejestrowym, tworzenie dokumentów korporacyjnych, dokonywanie wpisów i zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Nasza oferta

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej pomocy z zakresu prawa gospodarczego, dobrze trafiłeś. Nasi profesjonaliści odpowiedzą na wszelkie Twoje pytania i uchronią przed skutkami niewiedzy, czy błędnych decyzji. Swoje usługi świadczymy przy zachowaniu jasnych i przejrzystych zasad współpracy, a bogate doświadczenie pozwala nam na szybką i trafną ocenę sytuacji. Priorytetem jest dla nas kontakt z klientem, dlatego przykładamy dużą wagę do informowania o osiągniętych postępach. 

Od początku działalności nasze usługi oparte są na profesjonalizmie, indywidualnym podejściu i współpracy. Zdajemy sobie sprawę, że prowadzenie własnej działalności gospodarczej wymaga ciągłego rozwoju, dlatego wychodzimy poza ramy działalności innych biur. Naszą wiedzę zamieniamy w Twój sukces!