Nowy rachunek w ZUS – sprawdź numer online

Nowy rachunek w ZUS – sprawdź numer online

Nie musisz jechać do ZUS, aby sprawdzić swój nowy numer rachunku bankowego w ZUS, który będzie obowiązywać od 1 stycznia 2018 r.

.

p

Jak pisaliśmy wcześniej, ZUS od 1 stycznia 2018 r. wprowadza jeden, indywidualny numer rachunku bankowego dla każdego płatnika:

.

Nowy rachunek w ZUS – sprawdź numer online

 

.

Jeśli pocztą nie otrzymaliście pisma lub chcielibyście sprawdzić poprawność swojego nowego numeru rachunku bankowego, ZUS na swojej stronie internetowej udostępnił płatnikom taką możliwość. Wystarczy kliknąć na adres: www.eskladka.pl

Do końca grudnia ZUS powinien przesłać za pośrednictwem poczty informację o nowym rachunku bankowym. Od 01 stycznia 2018 r. stare numery rachunków bankowych zostaną zablokowane i wpłat będzie można dokonywać jedynie na nowy rachunek.

p

Uważajcie!

Na rynku pojawiły się już listy od oszustów, którzy próbują wyłudzić pieniądze, przesyłając pismo zbliżone do dokumentów otrzymywanych z ZUS. W takim dokumencie podawany jest fałszywy numer rachunku  bankowego.

p

***

.

Struktura nowego rachunku bankowego…

Każdy indywidualnie przypisany numer rachunku bankowego ma charakterystyczną strukturę. Szczegóły przedstawia poniższa grafika:

p

Nowy rachunek w ZUS – sprawdź numer online

p

.

Otrzymane pismo z nowym rachunkiem bankowym  można szybko zweryfikować – dziesięć ostatnich cyfr numeru powinno stanowić Państwa numer NIP.

p

epsilon

p