Jak pozyskać fundusze z UE?

undusze z UE

Dzięki funduszom europejskim wielu osobom udało się rozwinąć swoją firmę, zainwestować w niezbędny sprzęt, podnieść kwalifikacje zawodowe, wejść ze swoją ofertą na nowe rynki. To ogromna szansa przede wszystkim dla małych i średnich przedsiębiorstw, które mają mnóstwo pomysłów i zapału do innowacyjnych działań, jednak często brakuje im niezbędnych środków finansowych. Ty też masz ciekawy pomysł, który chciałbyś zrealizować? Dowiedz się, jak pozyskać dofinansowanie UE, zanim będzie za późno.

Dotacje z Unii Europejskiej krok po kroku

Proces ubiegania się o dotację z UE nie jest tak skomplikowany, jak może się wydawać, jednak trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Najważniejszy jest dobry pomysł i jasno sprecyzowany cel, na jaki pozyskane środki mają być docelowo przekazane. Trzeba również szczegółowo określić korzyści, jakie osiągniemy dzięki dotacji.

Kolejnym krokiem jest znalezienie odpowiedniego programu, w ramach którego będziemy mogli ubiegać się o dofinansowanie. Program ten powinien być spójny z celem, jaki chcemy osiągnąć. Warto też zwrócić uwagę na to, czy klasyfikujemy się do grupy beneficjentów, którzy mają szansę na uzyskanie dotacji. Informacje o programach dofinansowań z UE można znaleźć m.in. na stronach internetowych dedykowanych funduszom, na stronach wojewódzkich i powiatowych urzędów pracy, urzędów miast, wojewodów, stowarzyszeń, organizacji, fundacji.

Kiedy już znajdziemy interesującą nas dotację, należy złożyć wniosek. Ma on formę formularza, który dostępny jest na stronie internetowej konkretnego programu. Oprócz tego zwykle konieczne jest dołączenie do wniosku wymaganych załączników.

Po złożeniu wniosku pozostaje już tylko oczekiwać na jego rozpatrzenie. Podlega on ocenie formalnej i merytorycznej. W przypadku pozytywnej weryfikacji pozostaje już tylko podpisanie stosownej umowy o dofinansowanie.

EPSILON – profesjonalne wsparcie w pozyskiwaniu funduszy z UE

Jeśli nie masz wprawy w ubieganiu się o dotacje z funduszy z UE lub też chcesz mieć pewność, że twój wniosek będzie przygotowany perfekcyjnie, co zwiększy twoją szansę na jego pozytywne rozpatrzenie, skorzystaj z usług naszej firmy. Specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze w pozyskiwaniu funduszy ze środków europejskich. Nasza działalność nie ogranicza się jednak wyłącznie do wypełnienia wniosku. Przygotowujemy studium wykonalności, biznesplan (jeśli jest taka konieczność) oraz wymagane załączniki. Pomagamy też w uzyskaniu innych niezbędnych dokumentów. Zapewniamy kompleksowe wsparcie i profesjonalne doradztwo na każdym etapie, łącznie z monitorowaniem realizacji umowy i rozliczaniem projektu.