Czy każdą czynność księgową da się wykonać przez internet?

księgowanie

Współczesne rozwiązania techniczne dają możliwość przeniesienia księgowości do Internetu i prowadzenia jej w trybie online, dzięki specjalnym programom księgowym. W ten sposób niemal każdą czynność księgową da się wykonać przez Internet, oszczędzając czas na dojazd od biura rachunkowego czy urzędu. Sprawdź, co warto wiedzieć o e-księgowości.

Czym charakteryzują się programy do prowadzenia e-księgowości?

Systemy do prowadzenia księgowości w Internecie umożliwiają nie tylko zdalną obsługę klientów, lecz równie prowadzenie spraw biura rachunkowego oraz fakturowanie połączone z windykacją. Pozwalają prowadzić księgowość podatkową dla jednoosobowych mikro- lub małych przedsiębiorstw, które rozliczają się na zasadach ogólnych lub ryczałcie oraz dla osób, będących czynnymi podatnikami VAT i VAT-UE. Dzięki możliwości połączenia z danymi z dowolnego komputera, dostęp do danych księgowych zyskuje zarówno biuro rachunkowe, jak i sam przedsiębiorca. W tego typu programach wprowadzanie dokumentów do systemu, wystawianie faktur oraz kontrola płatności, a także archiwizacja księgowych dokumentów jest niezwykle szybka i prosta. Klient wysyła dokumenty bezpośrednio do systemu, sam też może pobrać podatki czy opłacić składki.

Dlaczego warto zdecydować się na e-księgowość?

Zlecając naszej firmie obsługę księgową przez Internet nie musisz tworzyć infrastruktury księgowej w biurze, zatrudniać nowych pracowników i tworzyć dla nich stanowisk pracy. Nie musisz wdrażać polityki bezpieczeństwa danych teleinformatycznych oraz zabezpieczać ich przed przejęciem. Dzięki nam masz pewność, że nie spóźnisz się z comiesięcznymi opłatami: przypomnienie o terminie zbliżających się opłat za na przykład składki ZUS wysyłamy mailem i SMS-em. Internetowa, zewnętrzna księgowość to również oszczędność miejsca i czasu. Nie musisz już co miesiąc drukować wydruków z ksiąg i wpinać ich do segregatorów, które następnie musiałbyś przechowywać w specjalnym archiwum ani tracić czasu na odnajdywanie dokumentów z poprzednich lat. Wystarczy jedno kliknięcie myszką, aby zyskać dostęp do faktur i dokumentów kilka lat wstecz.

Decydując się na naszą usługę e-księgowości zyskujesz całodobowy dostęp do dokumentów księgowych firmy przez Internet, możliwość wystawiania faktur z każdego miejsca, które zapewnia dostęp do sieci, możliwość zaksięgowania dokumentów w formie elektronicznej, a także będziesz otrzymywać powiadomienia o kwotach zobowiązań podatkowych i ZUS na indywidualnym koncie internetowym.