12 listopada dniem wolnym od pracy

flaga

.

Wczoraj prezydent podpisał ustawę o dniu wolnym z okazji 100. Rocznicy odzyskania  przez Polskę niepodległości (12.11.2018 r.) Zatem, w najbliższy poniedziałek odbierzemy wolne za Święto Niepodległości wypadające w niedzielę. 

.

Oznacza to, że nieoczekiwanie w listopadzie będziemy mieć długi weekend, łącznie ze sklepami.

Ostatecznie Sejm skreślił artykuł 3 projektu ustawy, zgodnie z którym 12 listopada miały nie obowiązywać zasady ograniczone  handel w niedzielę i święta w placówkach takich jak m.in. sklepy, hurtownie, czy domy towarowe. Oznacza to, że wszystkie placówki handlowe będą zamknięte.

.

„12 listopada będzie obowiązywać ustawa o handlu w niedzielę, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Pracodawcy, ci którzy są przedsiębiorcami i ich rodzina mogą stanąć za ladą, ale pracownicy nie mogą pracować” powiedział Wiesław Łyszczek, Główny Inspektor Pracy.

.

Kto będzie w tym dniu pracować?

Wolne 12.11.2018 r. nie obejmie jednak wszystkich… tego dnia będą pracować jednostki świadczące prace związane z akcjami ratowniczymi (w celu ochrony życia i zdrowia ludzkiego) – m.in. publiczne szpitale, ambulatoria, czy apteki.

„Dodatkowy wolny dzień pozwoli Rodakom na godne uczczenie 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, wydłuży czas uroczystości do trzech dni, tj. od 10 do 12 listopada 2018 roku” – czytamy w ustawie.

.

epsilon